تشخیص رنگ و کارشناسی خودرو

04 آذر 1399 آموزش تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی 30307 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 13 خرداد 403

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

مرکز کارشناسی رنگ ، تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی با 4 مجوز رسمی ، معتبرترین ،بزرگترین و دقیقترین و تخصصی ترین مرکز کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در کشور می باشد که با بیش از پانزده سال سابق کاری تخصصی در زمینه کارشناسی رنگ خودرو در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

این مرکز دارای 4 شعبه در مشهد، میباشد:

شعبه مرکزی

آدرس : مشهد– بلوار معلم بعد بعد ار چهارراه دانشجو بعد از معلم 51 روبه روی دوربرگردان 

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 2

آدرس : مشهد – بعد از چهار راه دانشجو بین معلم 51 و معلم 53

تلفن تماس : 38336718–051

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 3

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از چهارراه دانشجو حاشیه میدان دانش

تلفن تماس : 09153016500

شعبه 4

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از بین معلم 56 و 56/1

تلفن تماس : 09151594132

 

تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی - تشخیص رنگ خودرو مشهد

اهمیت تشخیص رنگ خودرو

از آنجاییکه خورو در ایران کالایی سرمایه ای به شمار می آید و به ازای هر قطعه رنگ شده و یا تعویض شده قیمت خودرو کاهش مییابد، انجام تشخیص رنگ خودرو اهمیت به سزایی دارد.

هدف اصلی از تشخیص رنگ خودرو این است که خریدار محترم خودرو متضرر نشود و کارشناس تخشیص رنگ خودرو کلیه عیوب احتمالی بدنه و رنگ  ، آبرنگ و خوردگی شاسی ها و قطعات تعویض و استوک و اصالت اتاق خودرو را کتبا در برگه کارشناسی ثبت نماید و نسبت به تشخیص خودرو کاملا متعهد باشد.

مرکز کارشناسی خودرو مهندس باغشنی با بیش از 15 سال تجربه و دارا بودن کارشنانسان متخصص و با استفاده از تجهیزات و ادوات روز و ضمانت 100% در کنار شماست تا در روند خرید و فروش خودرو متضرر نشوید.

در مرکز کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی علاوه بر تشخیص رنگ خودرو ، بازدید فنی خودرو نیز توسط کارشناسان جهت تست و بررسی ایرادات فنی قطعات مختلف خودرو انجام میشود تا با خیالی آسوده جهت خرید خودرو مورد نظر اقدام نمایید.

چرا خریداران می بایست خودرو خود را به مراکز تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی معتبر خودرو جهت بازدید نشان دهند؟

از دو جهت مراجعه به مرکز تشخیص رنگ خودرو برای خریداران خودرو بسیار مهم و با اهمیت است:

مورد اول: همانطور که گفته شد به ازای هر قطعه رنگ شدگی و حتی قسمتی از یک قطعه رنگ شدگی بدنه خودرو یا خوردگی شاسی ها قیمت خودرو کاهش می یابد.

مورد دوم اینکه وقتی خودرویی شاسی آن آسیب دیده باشد یا خودرویی چپی باشد و حتی یک درب رنگ باشد خودرو از حالت فابریکی و استاندارد بسته به ضربه های وارد شده خارج شده و در رانندگی و جلوبندی و حالت آیرودینامیکی خودرو کاملا ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل هست که بهتر است خریدارن قبل از خرید خودرو حتما به  کارشناسی خودرو مراجعه نمایند .

کارشناس تشخیص رنگ خودرو

تشخیص رنگ خودرو شامل چه مواردی میشود؟

از جمله مواردی که در این مرکز تشخیص رنگ خودرو مورد بررسی قرار می گیرد به شرح ذیل می باشد:

 • بررسی رنگ شدگی قطعات خودرو
 • بررسی قطعات تعویضی خودرو از قبیل درب و گلگیر و کاپوت و سقف و ...
 • بررسی قطعات استوک خودرو از قبیل درب و گلگیر و کاپوت و سقف و ...
 • بررسی شاسی های جلو از لحاظ تصادف و آسیب دیدگی
 • بررسی کف صندوق خودرو
 • بررسی برشهای اتاق و نیم اتاق خودرو
 • بررسی تعویض اتاق واصالت اتاق و بدنه خودرو
 • بررسی چپی بودن خودرو
 • بررسی قطعات تک پوششه و دوپوششه خودرو از طریق دستگاه های به روز دیجتالی
 • ارائه برگه کارشناسی رنگ خودرو به صورت کامپیوتری
 • ارائه ضمانت نامه برتر در تشخیص رنگ خودرو در ایران

معیارهای کارشناس خوب و تشخیص رنگ خودرو معتبر چیست ؟

هدف اصلی از کارشناسی رنگ خودرو این است که خریدار محترم خودرو متضرر نشود و کارشناس تشخیص رنگ خودرو کلیه عیوب احتمالی بدنه و شاسی های و قطعات تعویض و استوک را کتبا در برگه کارشناسی ثبت نماید و نسبت به تشخیص خود کاملا متعهد باشد.

چنانچه تشخیص آن مرکز تشخیص رنگ خودرو نادرست باشد کلیه ضرر و زیانهای احتمالی را متحمل شود و این ضرر و زیانها متوجه خریدار نگردد و مراکزی که در برگه های خودرو در قسمت پاورقی اعلام میدارند که در صورت کارشناسی نادرست فقط مثلا بیست درصد خسارات به عهده این مرکز می باشد در کار خود خیلی حرفه ای نیستند و زیاد قابل اعتماد نمی باشند.

کارشناسی آزرا

چرا تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی

اولین و مهمترین مورد در کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی ، مسئولیت و ضمانت مرکز تشخیص رنگ خودرو میباشد که ما در قبال آن %100 خودرو شما را ضمانت میکنیم.

کلیه عیوب بدنه خودرو شما را مورد بررسی قرار میدهیم و حتی کوچترین خوردگی و رنگ شدگی بدنه خودرو از چشم کارشناسان ما دور نخواهد ماند .

تیم کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی جزو حرفه‌ای‌ترین و دقیقترین افرادی هستند که یک خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهند همچنین اتاق نور و اتاق تشخیص رنگ ما مطابق با استاندارد طراحی شده و این مرکز مجهز به دقیقترین و به‌روزترین وسایل تشخیص رنگ خودرو میباشد.

ما علاوه بر بازدید معمول که در همه مراکز تشخیص رنگ خودرو انجام می‌شود، خودرگی‌های کف خوردو ، تگرگ خوردگی ، پوسیدگی و اسیدپاشی خودرو را مورد ارزیابی نیز قرار می‌دهیم.

کارشناسی بی ام و

اما در ادامه این مطلب به برخی از سوالات متداول شما در زمینه تشخیص رنگ خودرو پرداخته ایم:

سوالات متداول در مورد کارشناسی رنگ خودرو

در برگه کارشناسی رنگ خودرو ، گریسی نوشته می شود؟

دربرگه کارشناسی رنگ خودرو گریسی نوشته نمی شود ولی چنانچه از کارشناس درخواست شود کلیه گریسی های خودرو شفاها گفته می شود .

آیا گریسی در خودرو افت قیمتی دارد؟

بهر حال بین قطعه سالم و قطعه ضربه خورده و گریسی شده اختلاف قیمت وجود دارد ولی برحسب اینکه قطعه آسیب دیده چگونه گریسی و ترمیم شده باشد افت قیمت متفاوتی دارد بعبارت دیگر هرچه قطعه تمیزتر گریسی خورده باشد افت کمتری دارد.

مهمترین قسمتی از بدنه که گریسی بودن و ضربه خوردن آن از سایر قطعات افت بیشتر دارد کدام قطعه است؟

سقف خودرو مهمترین قطعه بدنه خودرو می باشد و ضربه خوردن آن و گریسی بودن آن دارای افت می باشد.

آیا سپر و رکاب خودرو جزء رنگ حساب می شوند و افت قمیت دارند؟

خیر سپر، رکاب ، آیینه و سینی زیر رادیاتور جزء رنگ خودرو حساب نمی شوند و افت قیمتی ندارند یعنی شما می توانید بدون نگرانی سپر خودرو و یا رکاب خودرویتان را رنگ کنید.

آبرنگ چیست ؟

آبرنگ عمدتا جهت همرنگ شدن قطعه رنگ شده  بر قطعات مجاور پاشیده می شود و قطعه یا قسمت آبرنگ شده عمدتا آسیب دیده و ضربه خورده نمی باشد البته بعضا جهت خش گیری هم از آبرنگ استفاده می شود.

فرق قطعه تعویض و رنگ شده با قطعه رنگ شده چیست؟

عمدتا در قطعات تعویضی بتونه وجود ندارد و حتی چنانچه قطعه تعویضی در آینده دچار تصادف و آسیب دیدگی شود می توان با گریسی آن را ترمیم نمود و برخی از قطعات نظیر کاپوت داری دوقاب می باشد که گریسی کردن آن باعث می شود آن قطعه نمای جالبی نداشته  باشد به همین دلیل این قطعات را عمدتا تعویض می نمایند.

قطعه استوک چیست؟

در کارشناسی رنگ استوک یعنی قطعه ای که مربوط به این خودرو  و جزء قطعات فابریک این خودرو نمی باشد اما رنگ هم ندارد.

اهمیت خوردگی سینی های خودرو نظیر سینی جلو یا سینی پشت چراغ یا سرسینی خودرو چقدر است؟

از دیدگاه کارشناسی اگر خوردگی جلو یا عقب خودرو در حد خوردگی سینی باشد اهمیت چندانی ندارد.

اهمیت خوردگی شاسی خودرو چقدر است؟

عمدتا خوردگی های جزئی شاسی در تصادفات یا برخوردهای مختصرنیز اتفاق می افتد لذا خوردگی های جزئی شاسی نیز از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

برای کارشناسی رنگ بایستی نقاش یا صافکار ماهری بود؟

خیر چه بسیارنقاش یا صافکارهای زبردستی که در تشخیص رنگ خودرو مهارت چندانی ندارند و بعکس  کارشناسانی که تخصص بالایی درصافکاری یا نقاشی ندارند.

آیا امکان خطا در  کارشناسی رنگ خودرو وجود دارد؟

بله ، بدیهی است  در هر کاری احتمال خطا و اشتباه وجود دارد و این کار هم از این قاعده مستثنی نیست اما به شما توصیه می نماییم جهت کارشناسی خودروی خود به مراکزی مراجعه نمایید که تعدادخطاهای بسیار کمتری ازمراکز مشابه خود دارند و تعهد و ضمانت بالاتری نسبت به برگه کارشناسی صادره خوددارند.

کارشناسی خودرو تیوولی

چه خودروهایی در تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی کارشناسی می شود؟

 هیچ فرقی ندارد که خودرو از چه برندی باشد لذا در مراکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی کلیه برندهای بنز ، بی ام و، لکسوس، تویوتا، کیا، هیوندای، جک ، سایپا و ایران خودرو ، گریت وال، مازارتی و ....جهت کارشناسی بازدید می شوند.

کارشناسی پورشه ماکان مرکز تشخیص رنگ خودرو مشهد کارشناسی خودرو کارشناسی فنی خودرو کارشناسی خودرو کارشناسی بدنه خودرو کارشناسی خودرو مشهد

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تشخیص رنگ و فنی خودرو

بررسی مشخصات و آپشن خودرو ها

نکات خرید و فروش خودرو