آسیب ها و ضررهای ناشی از تابش نور آفتاب به خودرو

04 آذر 1399 کارشناسی فنی وسلامت موتور خودرو-جلوبندی و گیربکس و دیاگ خودرو مهندس باغشنی 1323 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 7 خرداد 403

آفتاب داغ تابستان چه ضررهایی برای خودرو شما دارد؟ در کشور 4 فصلی مانند ایران باید نگهداری از خودرو نیز متناسب با فصل ها باشد. در این مطلب به آسیب ها و ضررهای ناشی از نور آفتاب برای خودرو می پردازیم:

مضرات تابش نور آفتاب به داخل خودرو

بیشترین قسمتی از که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد داشبورد خودرو است که در اثر برخورد با نور خورشید دچار رنگ پریدگی می شود. دومین قسمت داخلی خودرو صندلی ها هستند که اگر از جنس چرم باشند همین مشکل برایشان به وجود می آید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجایی که جنس مواد استفاده شده برای ساخت متریال داخلی شیمیایی هستند به طور مدام گازهایی از خود متصاعد می کنند در واقع بویی که هنگام خرید خودرو جدید حس می کنید نیز به دلیل تولید همین گازهاست که با تابش نور خورشید باعث تشدید متصاعد شدن این گازهای سمی خواهد شد که می تواند برای سلامت سرنشینان مضر باشد.

مضرات تابش نور آفتاب به بدنه خودرو

تابش مستقیم و مداوم نور خورشید می تواند باعث خرابی رنگ خودرو نیز بشود. همچنین می تواند قطعات پلاستیکی بکار رفته در بیرون خودرو مانند سپرها و گلیگیر ها را رنگ پریده کند.

هر نوع رنگی می تواند بر اثر تابش نور خورشید آسیب ببیند اما رنگ های تیره بیشترین آسیب را خواهند دید. همچنین ضخامت رنگ در خودرو ها متفاوت است برای مثال ضخامت رنگ خودرویی مانند پراید به مراتب کمتر از ضخامت رنگ خودرویی مانند پورشه است .

با پارک خودرو در سایه و یا استفاده از پوشش برای شیشه های خودرو و همچنین استفاده از کاور خودرو دولایه مرغوب می توانید از آسیب های ذکر شده جلوگیری کنید.

 

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

مرکز کارشناسی رنگ ، تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی با 4 مجوز رسمی ، معتبرترین ،بزرگترین و دقیقترین و تخصصی ترین مرکز کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در کشور می باشد که با بیش از ده سال سابق کاری تخصصی فقط در زمینه کارشناسی رنگ خودرو در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

این مرکز دارای 4 شعبه در مشهد، میباشد:

شعبه مرکزی

آدرس : مشهد– بلوار معلم بعد بعد ار چهارراه دانشجو بعد از معلم 51 روبه روی دوربرگردان 

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 2

آدرس : مشهد – بعد از چهار راه دانشجو بین معلم 51 و معلم 53

تلفن تماس : 38336718–051

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 3

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از چهارراه دانشجو حاشیه میدان دانش

تلفن تماس : 09153016500

شعبه 4

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از بین معلم 56 و 56/1

تلفن تماس : 09151594132

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تشخیص رنگ و فنی خودرو

بررسی مشخصات و آپشن خودرو ها

نکات خرید و فروش خودرو