کارشناسی فنی و بازدید سلامت موتور و گیربکس و جلوبندی خودرو و دیاگ

18 مهر 1401 آموزش تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی 558 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 12 خرداد 403

اهمیت کارشناسی فنی خودرو

در مرکز کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی علاوه بر تشخیص رنگ خودرو ، کارشناسی فنی خودرو نیز انجام میشود.

بازدید فنی خودرو در زمان خرید خودرو خصوصا خوردو کارکرده اهمیت زیادی دارد چرا که ممکن است خودرو دست دوم ظاهر سالمی داشته باشد اما از نظر فنی دارای ایراداتی باشد.

برای مثال یکی از شایع ترین اقداماتی که توسط برخی از افراد انجام میشود دستکاری کیلومتر خودرو میباشد. اینکار در برخی موارد به قدری دقیق انجام میشود که فقط یک متخصص خودرو میتواند آن را تشخیص دهد.

یک کارشناس باتجربه  می تواند با یک بررسی تخصصی تمام ایرادات یک خودرو را در کمترین زمان پیدا کند و شما را از ایرادات و مشکلات فنی خودرو مورد نظر اگاه کند چرا که خودرویی که از نظر فنی مشکل داشته باشد نه تنها در قیمت خودرو وتاثیر گذار است بلکه می تواند خطرات جانی داشته باشد.

کارشناسی فنی - روغن ترمز

هشدار: روزانه تعداد زیادی معامله خودرو در کشور انجام میشود و اگر از کارشناسی فنی خودرو غافل شوید ممکن است مورد سواستفاده افراد سودجو قرار بگیرید و علاوه بر ضررهای مالی دچار ضررهای جانی نیز شوید.با کارشناسی فنی خودرو با خیالی آسوده از سلامت خودرو به خرید خوردو بپردازید.

در کارشناسی فنی خودرو چه مواردی بررسی میشود

- بررسی و کارشناسی موتور خودرو

- بررسی و کارشناسی گیربکس

- بررسی و کارشناسی جلوبندی خودرو 

- تست دیاگ

کارشناسی فنی خودرو

بررسی موتور خودرو

موتور خودرو اصلی ترین بخش یک خودرو به حساب می آید از این رو بررسی و کارشناسی آن بسیار حیاتی میباشد. توجه داشته باشید که حتی اگر موتور یک خودرو بی صدا و بدون لرزش هم بود بود باز هم نیاز به کارشناسی و بررسی دارد.

بررسی گیربکس

گیربکس قدرت تولید شده توسط موتور را به چرخ های انتقال میدهند و عملکرد آن تاثیر به سزایی در مصرف سوخت خودرو و هزینه های جاری خودرو دارد.

کارشناس فنی، گیربکس را در تمامی حالات دستی و اتومات که کمی پیچیده تر است مورد بررسی قرار میدهد.

بررسی جلوبندی خودرو

همانطور که از اسمش مشخص است تمام اجزا و قسمت های جلویی خودرو بررسی میشوند. در واقع جلوبندی خودرو شامل : قسمت جلویی و زیرین خودرو که .با سیستم تعلیق خودرو در ارتباط است میشود و شامل فرمان و میل فرمان میباشد

تست دیاگ

دیاگ روشی است که برای تشخیص ایرادات کامپیوتر موتور خودرو انجام می‌شود.
با استفاده از دستگاه دیاگ علاوه بر شناسایی مشکلات در سنسورها، سیستم برق، گیربکس و ... میتوان هر نوع تغییر در کارکرد خودرو را شناسایی کرد

تست دیاگ - کارشناسی فنی

بررسی آپشن ها و تجهیزات خودرو

در بخش کارشناسی فنی خودرو تمام آپشن ها و امکانات خودرو نیز توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد.


تفاوت کارشناسی فنی خودرو با معاینه فنی خودرو

معاینه فنی خودرو یک امر ضروری است که هر 5 الی 10 سال یک بار باید انجام شود. در سالن معاینه فنی ،میزان آلایندگی خودرو مورد بررسی قرار میگیرد و همچنین قسمت هایی مانند ترمزهای عفل و جلو ، چرخ ها ، چراغ ها، جلوبندی و زیربندی ، وکمک فنرها مورد بررسی قرار میگیرند و در صورت وجود نقص ، مالک خودرو طی دو هفته باید نسبت به رفع ایرادات خودرو خود اقدام نموده و مجدد برای دریافت گواهی معاینه فنی به مراکز معاینه فنی مراجعه کند.

اما کارشناسی فنی خودرو یک امر اختیاری است که همانطور که اشاره کردیم بهتر است موقع خرید خودرو علاوه بر کارشناسی رنگ خودرو به کارشناسی فنی خودرو نیز بپردازید تست دیاگ ، تست آپشن ها و امکانات خودرو از مواردی است که در معاینه فنی خودرو انجام نمیشود.

کارشناسی فنی مهندس باغشنی

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

رضا خدادی
کارشناسی رنگ و فنی مهندس باغشنی بیست بیست بیست

آموزش تشخیص رنگ و فنی خودرو

بررسی مشخصات و آپشن خودرو ها

نکات خرید و فروش خودرو