چه رنگ خودرویی بخریم؟

04 آذر 1399 کارشناسی فنی وسلامت موتور خودرو-جلوبندی و گیربکس و دیاگ خودرو مهندس باغشنی 1382 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 7 خرداد 403

اگر قصد خرید خودرو دارید و در انتخاب رنگ آن دچار تردید شده اید بهتر است این مطلب را مطالعه کنید . در بین رنگ هایی که برای خودرو انتخاب می شود ، رنگ سفید یکی از پر طرفدارترین رنگ هاست که انتخاب این رنگ مزایا و همچنین معایبی هم دارد :

رنگ سفید

مزایای رنگ سفید

زیبا بودن:

مهم نیست چه خودرویی و از چه برندی دارید همین که رنگ آن سفید است خودروی شما را زیبا نشان می دهد. رنگ سفید رنگی است که برای نشان دادن اشتباهات پیش از تولید استفاده می شود و همچنین خودرو سازها برای نمایش خودرو های خود در موتورشو ها استفاده می کنند .

با ارزش بودن:

رنگ سفید ، رنگی است که در بازار خرید و فروش دست دوم ارزش بالاتری نسبت به سایر رنگ ها دارد و همچنین هنگام خرید خودرو صفر نیز نیازی به پرداخت هزینه بیشتری ندارید.

کاربردی بودن:

رنگ سفید در بین سایر رنگ ها گرما را کمتر به خود جذب می کند و در تابستان کابین خنک تری خواهید داشت همچنین از دیگر موارد کاربردی بودن این رنگ پنهان شدن خط و خش های کوچک روی بدنه است.

معایب رنگ سفید

رنگی تکراری در خیابان ها

همانطور که در خیابان ها کشور دیده اید اکثر خودروها به رنگ سفید هستند و رنگ خودروی شما به اندازه رنگ های دیگر خاص نیست و اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید مورد توجه باشید هم این رنگ مناسب شما نیست.

کیفیت بهتر نسبت به سایر رنگ ها

از آنجایی که تولید رنگ سفید هزینه ی کمتری نسبت به سایر رنگ ها را دارد هزینه ی اضافی ای را روی دست شما نمیگذارد .

 نشان دادن کثیفی خودرو

یکی از معایب رنگ سفید زود جلوه دادن کثیفی خودرو است و به محض اینکه کوچکترین کثیفی و دوده ای که روی خودرو شما بنشیند کاملاً قابل مشاهده است.

سایر رنگ ها

معمولا رنگ قرمز توسط افرادی انتخاب می شود که خواهان جلب توجه هستند اما این جلب توجه گاهاً مایع دردسر آنها نیز می شود برای مثال به دلیل جلب توجه باعث بروز تصادفات می شوند و توسط پلیس بیشتر متوقف می شوند و علاوه بر اینها حتی شرکت های بیمه نیز برای خودرو های خطرساز  حق بیمه بیشتری در نظر گرفته می شود.

رنگ مشکی نیز توسط کسانی که میخواهند کلاس و سرمایه خود را نمایش بگذارند انتخاب می شود و رنگ های خنثی مانند رنگ بژ توسط افرادی که دنبال توجه کمتری هستند انتخاب می شوند.

علاوه بر موارد گفته شده توجه به این نکته که هر رنگ مناسب هر کلاس از خودرویی نیست نیز مهم هست برای مثال رنگ هایی مانند رنگ زرد بیشتر مناسب خودرو های اسپرت هست و برای خودرو های سدان نیست و خودرو های لوکس نیز در رنگ های سفید و مشکی محبوب هستند. رنگ خودرو نیز بازتاب کننده شخصیت فرد نیز میباشد پس در انتخاب رنگ موارد گفته شده را نیز در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

انتخاب رنگ خودرو امری کاملا شخصی و سلیقه ای است اما اگر می خواهید از ارزش خودرو شما به خاطر رنگ آن کاسته نشود انتخاب رنگ سفید مناسب است گرچه که باید دفعات بیشتری را به شستشوی آن بپردازید!  اما اگر میخواهید خاص تر باشید انتخاب رنگ متفاوت تر از سایر رنگ های روزمره انتخاب بهتری است.

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

مرکز کارشناسی رنگ ، تشخیص رنگ خودرو مهندس باغشنی با 4 مجوز رسمی ، معتبرترین ،بزرگترین و دقیقترین و تخصصی ترین مرکز کارشناسی تشخیص رنگ خودرو در کشور می باشد که با بیش از ده سال سابق کاری تخصصی فقط در زمینه کارشناسی رنگ خودرو در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

این مرکز دارای 4 شعبه در مشهد، میباشد:

شعبه مرکزی

آدرس : مشهد– بلوار معلم بعد بعد ار چهارراه دانشجو بعد از معلم 51 روبه روی دوربرگردان 

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 2

آدرس : مشهد – بعد از چهار راه دانشجو بین معلم 51 و معلم 53

تلفن تماس : 38336718–051

تلفن همراه : 09155040968

شعبه 3

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از چهارراه دانشجو حاشیه میدان دانش

تلفن تماس : 09153016500

شعبه 4

آدرس: مشهد، بلوار معلم بعد از بین معلم 56 و 56/1

تلفن تماس : 09151594132

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تشخیص رنگ و فنی خودرو

بررسی مشخصات و آپشن خودرو ها

نکات خرید و فروش خودرو