مقایسه چانگان CS35 و برلیانس کراس C3 - برلیانس کراس بخرم یا چانگان CS35 ؟

10 بهمن 1399 نکات خودرویی و خرید و فروش خودرو صفر وکارکرده 3832 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 10 بهمن 99

در این مطلب به مقایسه دو خودرو چینی می پردازیم : چانگان CS35 که به عنوان کراس اوور شهری در حال حاضر توسط سایپا مونتاژ می شود و برلیانس کراس C3 و یا همان برلیانس H320 کراس که توسط پارس خودرو عرضه می شود.

چانگان CS35
برلیانس کراس C3

طراحی :

یکی از نقاط قوت کراس اوور چینی چانگان CS35 طراحی ایتالیایی آن است که هم در ظاهر و هم به طراحی داخلی آن می توان نمره قابل قبولی داد و کاملا رضایت خریداران را به خود جذب کرده است اگرچه کیفیت متریال به کار رفته مرغوب نیست و کیفیت متوسطی دارند.

برلیانس کراس C3 نیز از نظر طراحی همان برلیانس H320 است که علاوه بر اینکه به آن ریل سقفی ، رکاب جانبی و اسپویلر اضافه شده به ارتفاع آن نیز افزوده شده اما کماکان چون خودرویی کراس هست ارتفاع آن کمتر از کراس اوور چانگان CS35 میباشد.

طراحی داخلی برلیانس کراس C3 تفاوتی با برلیانس H320 نداشته به جز اینکه امکانات رفاهی آن بهبود یافته که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. در مجموع می توان گفت اگر طراحی ظاهری را فاکتور گرفته و آن را به پای سلیقه شما بگذاریم از نظر طراحی داخلی چانگان CS35 در سطح بالاتری قرار می گیرد.

مقایسه برلیانس کراس و چانگان cs35

پیشرانه :

از نظر فنی هردو خودرو مجهز به موتور 1.6 لیتری با قدرتی نسبتا مشابه و گیربکس 4 سرعته اتوماتیک میباشند. اما چانگان با داشتن وزنی بیشتر و 0 تا 100 را در 14 ثانیه طی میکند و این زمان برای برلیانس کراس 13 ثانیه ثبت شده است پس میتوان گفت هر دو خودرو از نظر عملکرد فنی در یک سطح میباشند.

مقایسه مشخصات فنی برلیانس کراس C3 و چانگان CS35

مشخصات فنی   برلیانس کراس C3 چانگان CS35
نوع موتور 4 سیلندر- BM15L 4 سیلندر خطی
حجم موتور 1654 سی سی 1600 سی سی
حداکثر توان موتور 114 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه 113 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 154 نیوتن متر در 3800 دور در دقیقه 160 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
تعداد سوپاپ 16 16
سیستم انتقال قدرت اتوماتیک 4 سرعته 4 سرعته اتومات
وزن خالص 1240 کیلوگرم 1290کیلوگرم
فاصله بین دو محور چرخ های عقب و عقب 2580 میلیمتر 2560میلی متر
مصرف سوخت ترکیبی 7.6 لیتر 7لیتر
طول خودرو 4210 میلیمتر 4160 میلیمتر
عرض خودرو 1790 میلیمتر 1810 میلیمتر
ارتفاع خودرو 1512 میلیمتر 1670 میلیمتر
حجم باک 55 لیتر 52 لیتر
برلیانس کراس بخریم یا چانگان cs35

امکانات :

از نظر امکانات ایمنی باز هم چانگان با داشتن 4 کیسه هوای ایمنی و سیستم ترمز و پایداری BAS علاوه بر ABS و EBD در سطح بهتری است و از نظر امکانات رفاهی هر دو خودرو در سطح نزدیکی به هم رقابت می کنند.

مقایسه امکانات ایمنی و آپشن های برلیانس کراس C3 و چانگان CS35

مشخصات برلیانس کراس C3 چانگان CS35
پایداری و ترمز ABS و EBD ABS-EBD-BAS
کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو راننده و سرنشین جلو و جانبی
سیستم صوتی مالتی مدیا + 4 بلندگو و 2 توئیتر سیستم صوتی مجهز به رادیو و CD Player با قابلیت پخش mp3 + پورت USB و 6 بلندگو
دیگر تجهیزات تهویه مطبوع – سیستم تنظیم هوای ورودی الکترونیکی – سانروف برقی – سنسور دنده عقب – بسته شدن پنجره ها با استفاده از ریموت کنترل – قابلیت تنظیم صندلی راننده در 8 جهت به همراه تنظیم گودی کمر – تنظیم آین های جانبی – شیشه بالابر برقی جلو و عقب- قفل مرکزی به همراه کنترل از راه دور – سیستم رهیاب GPS – تنظیم الکترونیکی آینه های جانبی – تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو – چراغ مه شکن جلو – سیستم تاشو برای صندلی عقب – میله ضربه گیر درهای جانبی- میله فرمان جمع شونده – ققل اتوماتیک درها هنگام رسیدن به سرعت به 20 کیلومتر – باز شدن خودکار دربها هنگام تصادف – سیستم ضد سرقت موتور – سیستم هشدار روشن بودن کمربند ایمنی – صندلی عقب با قابلیت پشتیبانی ایزوفیکس – سیستم الکترومغناطیسی باز کردن درب صندوق عقب – ریل سقفی و رکاب جانبی – مجهز به اسپویلر – سیستم ورود و استارت بدون کلید – کامپیوتر سفری – تنظیم نور صفحه کیلومتر – غربیلک فرمان چرمی مجهز به دکمه تنظیم تنظیم صدا سانروف - کروز کنترل - مجهز به سیستم ضد سرقت - کامپیوتر اطلاعات سفر - صندلی چرمی - قابلیت تنظیم صندلی راننده در 6 جهت - سنسور پارک دنده عقب - هشدار دهنده بسته نبودن کمربند ایمنی - دکمه های تنظیم بر روی فرمان - قابلیت تنظیم ارتفاع - فرمان چرمی - چراغ های جلو هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع - شیشه بالابر برقی جلو و عقب - دی لایت و اتولایت - زیر آرنجی مرکزی جلو - سیستم تهویه مطبوع دستی - آینه های جانی برقی مجهز به چراغ راهنما - آینه های جانبی با قابلیت تاشوندگی برقی - کمربند های ایمنی مجهز به سیستم پیش کشنده و قابل تنظیم ارتفاع - ریموت کنترل تاشو - قفل مرکزی - گرمکن شیشه عقب - برف پاک کن عقب

نتیجه گیری :

با مقایسه ای که صورت گرفت مشخص می شود که چانگان CS35 در سطح بهتری چه نظر فنی , مصرف سوخت , طراحی و امکانات ایمنی و رفاهی بهتر انتخاب بهتری است و ارزش خرید بیشتری دارد. بازار خرید و فروش این کراس اوور چینی نیز مناسب است.

تصاویر خودرو

برلیانس کراس C3 نمای داخلی برلیانس کراس Cross c3 برلیانس کراس چانگان CS35 نمای داخلی چانگان cs35 چانگان CS35

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش تشخیص رنگ و فنی خودرو

بررسی مشخصات و آپشن خودرو ها

نکات خرید و فروش خودرو